Dzisiaj jest 1 grudnia 2022 r. Strefa XIV LO im. St. Staszica

Aktualności z życia szkoły!

Numer listopadowy 2013
Michał Radek, dodano: 20 listopada 2013 r.

Mijają kolejne mroczne, jesienne poranki, wypełnione zajęciami popołudnia i bezsenne noce. Nauka, nauka i jeszcze raz olimpiady. Nie ma lekko ten Staszic. Ale jednak życie nie ogranicza się tylko do zdobywania wiedzy i robienia zadanek... 

Tymczasem my oddajemy w Wasze ręce kolejny numer Staszic Kuriera. Zapraszamy do pobrania wersji elektronicznej z archiwum,

Na Facebooku dzieją się ostatnio niesłychane rzeczy. W październiku zawiązały się dwa ugrupowania dążące do odsunięcia od władzy aktualnie urzędującego Prezydenta i jego rządu. W reakcji na te wydarzenia, Samorząd cudownie się zaktywizował i nieoczekiwanie ogłosił plan działalności na jesień.

Rozpoczęły się zapisy na drugą turę staszicowych bluz. Będą one trwały do 24 listopada poprzez specjalnie przygotowany formularz, który znajdziecie na stronie Samorządu na Facebooku. Realizacja zamówienia przewidywana jest na drugą połowę stycznia 2014 r.

Mimo licznych zapowiedzi i planów dotyczących zorganizowania w szkole turnieju gier komputerowych, dopiero teraz marzenia te stają się rzeczywistością! Dzięki inicjatywie naszego kolegi, Jakuba Supła, w piątek 22 listopada w szkole zostanie zorganizowany turniej Starcrafta.

W tym numerze Staszic Kuriera przeczytacie zarówno o przygodach delegacji Staszica na konferencji MUNOH w Hamburgu, jak i o refleksjach Maćka, który właśnie wrócił do nas po rocznym pobycie za oceanem.

W polemikę z autorką głośnego tekstu o kobietach, który ukazał się w poprzednim numerze, wdał się tajemniczy Akwizytor – przedstawia on tym razem bardziej męski punkt widzenia na poruszony problem. Nie pytajcie nas, kim jest – wyczyścił nawet pole „Autor” we właściwościach przysłanego pliku.

W zapowiadanym artykule technologicznym Trucker dzieli się z nami swoimi rozterkami dotyczącymi postępu technologicznego. Dla miłośników SF tekst o tajnikach sztucznej inteligencji przygotował Grzesiek, zaś Kacper zaprasza do gry Ingress, która… zmusi Was do ruszenia się sprzed komputera!

Kamila Śledź w swoim kąciku kulturalnym zachęci Was do lektury nowej książki o przygodach Wiedźmina i zapoznania się z ekranizacją popularnej powieści młodzieżowej "W pierścieniu ognia".

Zagubionych poratuje nieoceniony Ewaryst, jak zawsze nie zabraknie również Mini-Brechownicy i SuQ. A o ostatnich wydarzeniach związanych z życiem Staszica przeczytacie na następnej stronie.

Wszystkich tych, którym nieobojętne są losy dzielnicy Ochota, zapraszamy na stronę 18 – znajdziecie tam informacje o wyborach do Młodzieżowej Rady Dzielnicy. Pamiętajcie, że przez ostatnie kadencje przewodniczący Rady byli uczniami Liceum Staszica!

Powrót...

Wszystkie aktualności