Dzisiaj jest 26 września 2023 r. Strefa XIV LO im. St. Staszica

Aktualności z życia szkoły!

Grudniowy Staszic Kurier!
Michał Radek, dodano: 13 grudnia 2013 r.

Ho, ho, ho! Nadszedł grudzień! Przez okna sal lekcyjnych już wyraźnie słychać dźwięk dzwonków sań sunących Nowowiejską i pohukiwanie dobrodusznego Świętego Mikołaja, a wszędobylskie elfy po nocach wciskają paczuszki pod klasowe choinki... Wśród prezentów znajdziecie też ten oto najświeższy numer Staszic Kuriera. Świąteczny nastrój udzielił się nawet naszemu poczciwemu Ewarystowi, który zatracił się w świątecznym klimacie i próbując pomóc zagubionym duszyczkom doznał... rozdwojenia jaźni.

Zachęcamy do pobrania e-wydania z archiwum SK!

O czym przeczytacie w tym świątecznym numerze? Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na, jakże bliskie naszym sercom i umysłom, tematy matematyczno-fizyczne, Przemek w ciekawy sposób zaprasza w podróż po mało znanych, a wartych zwiedzenia zaułkach fizyki. I, jak obiecuje, to dopiero początek tej drogi!

Trucker, który ostatnio zadebiutował jako bloger na jednym z portali technologicznych, ujawnia swoje prawdziwe imię i nazwisko, a także dzieli się swoim zdaniem na temat „nieoficjalnych” przecieków, często będących efektem działań marketingowych w korporacjach. Natomiast miłośników wirtualnych rozrywek na pewno zainteresuje propozycja Grzesia. W świąteczny czas wolny warto zapoznać się z jego opinią na temat gier komputerowych. Twierdzi on, że nie tyle gra, co kontempluje sztukę. Do refleksji może też skłonić uzasadnienie „zabijania” w grach – zachęcamy do dyskusji na ten temat.

„Jakim autobusem dojeżdżasz do szkoły?” – to pytanie stawia debiutujący na naszych łamach Marcin, który postanowił przybliżyć nam świat stołecznej komunikacji. Zaskakująca jest jego wiedza na ten temat. W tekście, który jest idealną lekturą do poczytania w przedświątecznych korkach, znajdziecie też linki do filmów i strony internetowej autora, który o pojazdach wie wszystko, a typ autobusu rozpoznaje po... dźwięku silnika!

Nasza niezawodna instruktor kulturalno-oświatowa Kamila przygotowała doskonałe propozycje na ferie świąteczno-noworoczne. Sprawdźcie koniecznie! Dodatkową zachętą niech będzie wyjątkowa ilustracja Diany.

Na chwilę lenistwa po ucztowaniu przy świątecznym stole, aby nie zawiesiły się szare komórki – oczywiście proponujemy ulubione SuQ. A że okres świąt to czas, kiedy może wreszcie znajdziecie wolny moment na wyjście z domu, na końcu numeru wisienka na torcie, czyli kącik sportowy. Zachęcamy do wstania zza biurka lub stołu i... ruszenie przed siebie. Najlepiej – w miłym towarzystwie!

Ho! Ho! Ho! Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku życzymy Ci, Staszicu!

PS Rozpoczynamy nabór do działu DTP, zapewniamy stosowne szkolenie i oprogramowanie – zapraszamy, piszcie!

Powrót...

Wszystkie aktualności